facebook
home
napisz
szukaj
jazz balet
   

Dynamiczne i roztańczone zajęcia oparte na technice tańca współczesnego, z elementami stretchingu i improwizacji. Obejmują podstawy modern dance i jazz dance, z elementami funky i hip-hopu. Koncentrujemy się na wzmocnieniu ciała, rozwijaniu koordynacji ruchu i dobrej, tanecznej zabawie! Najważniejszym elementem zajęć jest choreografia - tańczymy do Waszych ulubionych przebojów! Indywidualne podejście, wyjątkowa atmosfera, dużo uśmiechu oraz postępy w tańcu gwarantowane.

Historia

Korzenie tańca jazzowego sięgają końca XIX wieku, lecz jak można się było spodziewać, taniec nie spotkał się z wielką aprobatą. Na deskach teatru ciągle dominował balet nie pozostawiając nowym gatunkom tańca szans na rozwijanie się. Prawdziwy przełom powstał dopiero pod koniec pierwszej połowy XX wieku, kiedy to świat zaczęła podbijać muzyka jazzowa dając szansę przebicia się technice tanecznej. Jak się okazało, ludzie z wielkim zachwytem przyjęli nowy gatunek tańca pozwalający na większą swobodę ruchu i ekspresji a także improwizacji. Wraz z upływem czasu taniec rozszerzał swoją popularność i rozwijał się tworząc nowe rozgałęzienia.

Technika

Taniec jazzowy jest oparty na idei baletu, choć tak jak taniec współczesny, pozbawiony pewnych ograniczeń. Cechami charakterystycznymi tańca są tak zwane izolacje, czyli ruchy partiami ciała niezależnie od innych (np. sama głowa, klatka piersiowa czy sam tułów) i kontrakcje, spotykane równie często w hip-hopie, ale na innej zasadzie.


Taniec jazzowy sprawia ogólne wrażenie tańca „lekkiego i niezależnego” tak jak taniec współczesny czy modern dance, lecz zaraz po balecie jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga wielkiej pracy tancerza. Taniec jazzowy można zobaczyć na deskach teatru, gdzie spotykane są spektakle typowo jazzowe.


Tancerze występują zazwyczaj w tunikach i na boso lub tzw. jazzówkach, czyli butach nieograniczających ruchu stopy i pozwalających na swobodne pointy. W miarę upływu czasu powstało kilka odłamów tańca jazzowego: lirycal jazz, latin jazz, modern jazz.

poniedzialek wtorek
JAZZ BALET
początkujący 6-8 lat
JAZZ BALET
zaawansowanych
TANIEC JAZZOWY
pow 15 lat  początkujący
AKROBATYKA

 

 

 

 
Copyright © 2011 STUDIO TAŃCA
projekt i wykonanie  No-Name m.s.
dzieci jazz pierwszy taniec taniec towarzyski salsa solo hiphop
ZAMÓW NEWSLETTER

NEWLETTER STUDIO TAŃCA

zamów newsletter, aby być zawsze na bieżąco


imię:

Email: