facebook
home
napisz
szukaj
dzieci
Zajęcia przeznaczone dla Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3,5 - 6 lat ). Nasze hasło przewodnie : "Bawimy ucząc - uczymy bawiąc" dotyczy...
więcej
jazz balet
Dynamiczne i roztańczone zajęcia oparte na technice tańca współczesnego, z elementami stretchingu i improwizacji...
więcej
pierwszy taniec
Serdecznie zapraszamy wszystkie pary, które chciałyby nauczyć się tańczyć na swoje wesele na kursy tańca dla dorosłych.Kursy te ruszają prawie co miesiąc...
więcej
taniec towarzyski
Ludzie tańczą od zarania dziejów, taniec jest nierozerwanie związany z naszą kulturą, życiem. To nie tylko sposób na rozrywkę, miłe spędzenie czasu - to dla wielu sposób na życie...
więcej
salsa solo
Salsa jest bardzo popularnym tańcem towarzyskim pochodzenia karaibskiego. Salsę tańczy się przy muzyce pod taką samą nazwą jak rodzaj tańca...
więcej
hiphop
Hip Hop to taniec nowoczesny zapoczątkowany przez Afro-amerykanów i Latynosów. Powstał na początku lat siedemdziesiątych XX wieku...
więcej


ANIA I MARCIN

 Anna Głogowska i Marcin Wrzesiński to para najwyższej międzynarodowej klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Od czerwca 2002 roku zawodowa para taneczna. Oboje trenują taniec towarzyski od 1990 roku, razem tańczą od 1997.


Przetańczyć życie
   

ImageMarcin Wrzesiński i Anna Głogowska wykształcili już dziesiątki tancerzy. Obecnie uczą tańca kobyłkowskie dzieci i młodzież. Sami są wicemistrzami kraju i z równymi sukcesami prowadzą swoich uczniów

Przetańczyć życie

Marcin Wrzesiński pracuje z kobyłkowskimi dziećmi już około trzech lat. Nie jest to jedyne miejsce, w którym kształci młodych tancerzy. Są jeszcze warszawskie kluby tańca, Pałac Młodzieży i zajęcia w Pruszkowie.

Anna Głogowska w Kobyłce z młodzieżą pracuje od roku, po drodze były nawet przedszkola, obecnie są to kluby taneczne w Warszawie. Anna zaczęła tańczyć mając dziesięć lat w klubie tańca "Kamionek". Trafiła tam zupełnie przypadkowo, ale bardzo szybko zrozumiała, że kocha taniec i życie bez niego byłoby trudne. Z każdym rokiem pięła się coraz wyżej tanecznej kariery. Zespołowo razem z "Kamionkiem" wywalczyła mistrzostwo kraju, jednak za największy sukces uważa uznanie publiczności, kiedy ktoś podejdzie i powie, że było świetnie, że byli najlepsi. Wtedy nic innego się nie liczy tylko wytańczone uznanie.

Marcin zaczął tańczyć stosunkowo późno, bo miał już szesnaście lat. Mówi, że był wtedy szał, wszyscy zapisywali się do klubów tańca. Tyle, że większość odeszła po krótkim czasie, Marcin został. Na początku koledzy pokpiwali z niego, ale gdy po latach przyjechali na turniej obejrzeć kolegę widać było w ich spojrzeniach uznanie i coś jakby niedowierzanie, że tego wszystkiego można było się nauczyć. On także zdobywał mistrzowski puchar.

Dziś tworzą parę i już po roku wspólnej pracy zostali wicemistrzami Polski w tańcach sportowych.

Mówią, że nie potrafią pozbyć się tremy przed każdym właściwie występem. Marcin częstokroć nie może spać przed turniejem. Ale gdy tylko zabrzmią pierwsze takty muzyki, wówczas wszystko pryska i aż do ostatniego tonu bez reszty oddają się tańczeniu.

Koszty i praca

Okazuje się, że taniec to nie tylko przyjemność, ale głównie ciężka praca. Dziennie mają około czterech godzin zajęć z dziećmi i pięć godzin własnych ćwiczeń. Dochodzą także pokazy na wielu imprezach kulturalnych a także uroczystościach państwowych. Marcin jest instruktorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce. To głównie zasługa Andrzeja Zbyszyńskiego, który od dawna chciał by w Kobyłce dzieci mogły bezpłatnie uczyć się tańczyć. Nie było to łatwe, bowiem wiadomo, że każdy instruktor chciałby zarobiś za swoją pracę. Tu z pomocą przyszedł burmistrz Michał Jakubowski, który zatrudnił Marcina Wrzesińskiego na pół etatu w MOK. Otrzymuje co prawda niewielkie pieniądze, ale setki dzieci z kobyłkowskich szkół kształcą się pod jego okiem.

Sukcesy taneczne to nie tylko ciężka praca, także spory koszt. Anna Głogowska mówi, że zakupienie strojów i kosmetyków pochłania spore kwoty. Dodatkowo przed każdym turniejem muszą dużo ćwiczyć. Kształcą się pod okiem najlepszych w kraju trenerów Arkadiusza Pawlewicza i Krzysztofa Trętowskiego prowadzących szkołę tańca w Olsztynie. Lekcja (45 minut) kosztuje nawet 95 zł, do tego dochodzi dojazd, ubranie. Strój partnerki kosztuje fortunę, a wiadomo, że inny trzeba kupić do tańców klasycznych inny do latynoamerykańskich. Bywało też, że rezygnowali z jakiegoś turnieju ze względu na duże koszty dojazdu.

Zrezygnował ze studiów

Marcin Wrzesiński mówi, że dopiero niedawno zrozumiał, że chce się poświęcić tańczeniu. Będąc studentem Politechniki Warszawskiej, po trzech latach nauki zdał sobie sprawę, że musi z czegoś zrezygnować. Taniec pochłaniał wiele czasu, a nauki było coraz więcej. Zrezygnował więc ze studiów, gdyż wiedział, że nie potrafi odejść z parkietu.

Anna Głogowska zawsze kochała taniec, jednak długo nie wiedziała z czym wiązać swoją przyszłość. Imała się wielu zajęć, ale tylko taniec dawał satysfakcję. Dziś prowadzi swój klub tańca.

Anna i Marcin przez ostatnie miesiące bardzo dużo pracują. Przed nimi kolejne Mistrzostwa Polski w Krakowie. Od tego tygodnia będzie im łatwiej ćwiczyć, bowiem w Szkole Podstawowej nr 3 powstała mała salka z lustrami na ścianach do ćwiczeń dla dzieci. Także tancerze będą mogli trenować tu przed mistrzostwami. Już siódmego marca dowiemy się jak im poszło. Szanse mają duże, bowiem przed rokiem przegrali z mistrzami tylko jednym tańcem.

Także ich uczniowie w kwietniu staną na mistrzowskim parkiecie, a mają za sobą ogromne sukcesy. Są wśród kobyłkowskich dzieci pary zwycięskie oraz te nie schodzące z czołowych miejsc.

Troszkę odpocząć


Prywatnie marzą o takich zwyczajnych prawdziwych wakacjach, najlepiej za granicą. Chcieliby zwiedzić trochę świata, sami jednak nie wierzą w realizację swoich marzeń. Zawodowo oczywiście śni im się tytuł mistrzów Polski. Za osobisty sukces uważają fakt, że wciąż się nie poddają pomimo wielu trudności, że nadal jest w nich ten sam entuzjazm i chęć parcia do przodu. My także życzymy im i ich podopiecznym sukcesów i uznania publiczności. Anna Skibniewska Wieści Podwarszawskie 8/1999 Sponsor Anny Głogowskiej i Marcina Wrzesińskiego Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa

 
Copyright © 2011 STUDIO TAŃCA
projekt i wykonanie  
NoName - Marketing Solutions

ZAMÓW NEWSLETTER

NEWLETTER STUDIO TAŃCA

zamów newsletter, aby być zawsze na bieżąco


imię:

Email: