facebook
home
napisz
szukaj
Styl życia
   

ImageAnna Głogowska i Marcin Wrzesiński od siedmiu lat tworzą parę zawodową w tańcu latynoamerykańskim. Niedawno wrócili z Francji, gdzie brali udział w mistrzostwach Europy w kategorii "Dance Show", na których zajęli dziewiąte miejsce, a także w Otwartym Turnieju Mistrzostw Francji, na którym zdobyli trzecie miejsce.

- To dla nas olbrzymie wyróżnienie i nobilitacja - mówią tancerze. Ten turniej stał się przełomem dla pary, wystartowali z nowym układem choreograficznym "Dekadencja", autorstwa Piotra Galińskiego, choreografa światowej sławy. - Nasze "Show" było nie- zwykle agresywne i energetyczne, do muzyki Princa i Madonny. Zatańczyliśmy jak mogliśmy najlepiej i to co osiągnęliśmy, jest dla nas sukcesem - mówi Ania Głogowska.

Na terenie Kobyłki i Wołomina para taneczna próbuje promować taniec wśród młodych, ale i tych starszych. W tym celu otworzyli swoje Studio Tańca, gdzie uczą osoby w grupach bądź indywidualnie. - Chętnych jest mnóstwo, zarówno tych z konieczności, jak i pasjonatów - mówi Anna Głogowska - jesteśmy chyba jedyną parą zawodową na tym terenie, która prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych dla wszystkich dzieci. Praca z młodzieżą to wspaniałe doświadczenie, ale i wyzwanie. - Wciąż organizujemy turnieje taneczne, dla młodzieży szkolnej pod egidą starosty - dodaje Marcin Wszesiński. Praca w szkole została entuzjastycznie przyjęta przez dzieci, jak i samych dyrektorów szkół. Tancerze stworzyli autorski program zajęć, który sprawdza się w stu procentach. Dzieci uczą się tańca, ale i obycia z partnerem oraz manier, które obowiązują w życiu.

Po siedmioletniej ciężkiej pracy i lekkich załamaniach Ania Głogowska i Marcin Wrzesiński zaczynają osiągać sukcesy, niebawem wyjeżdżają na turniej do Holandii, wciąż współpracują z MOK-iem w Kobyłce, a także ze szkołami. Zyskują renomę, coraz częściej dają pokazy taneczne na wielkich imprezach. Są pełni entuzjazmu i wciąż się rozwijają. - Bo taniec to styl życia - mówią zgodnie.

Życzymy sukcesów.

Marta Prejzner

Podziękowania dla dyrektora MOK w Kobyłce - ANDRZEJA ZBYSZYŃSKIEGO
oraz TOMASZA SZTURO, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce.

Fakty.wwl nr 1 (35) 2004

 
Copyright © 2011 STUDIO TAŃCA
projekt i wykonanie  No-Name m.s.