facebook
home
napisz
szukaj
Taniec i oczekiwanie na dziecko
   

Z Anną Głogowską i Marcinem Wrzesińskim, parą taneczną z Kobyłki, rozmawiamy o ich szkole tańca i najbliższych planach.

- Ruszyła kolejna edycja „Tańca z Gwiazdami”. Czy wspominacie Wasze uczestnictwo, Ani jako tancerki i Marcina jako choreografa, w tym popularnym programie?

Ania: - Oczywiście. Trzeba przyznać, że show biznes przyciąga jak magnes… znajomości, popularność.

Marcin: - Oboje żyliśmy przez moment w kosmicznej wprost atmosferze, jaka panuje wokół tego programu.

Ania: - To niesamowite, jak wiele osób dba o wygląd i samopoczucie gwiazd i towarzyszących im tancerzy uczestniczących w programie. Trzeba jednak pamiętać, że choć to telewizyjne show, pokazuje charakter i charyzmę tancerzy, ale to nie oni są w tym programie gwiazdami.

Marcin: - Dla tancerzy jednak jest to czas przerwy w prawdziwych treningach, ma to dalsze konsekwencje. Dowodem są tegoroczne Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim, podczas których tancerze biorący udział w programie telewizyjnym ustąpili miejsca tym, którzy regularnie trenowali.

Ania: - Dzięki programowi „Taniec z Gwiazdami” zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy fantastycznych ludzi, nawiązaliśmy nowe kontakty. Były to niezapomniane przeżycia. Ale wykorzystując to, co tam zyskaliśmy idziemy do przodu, rozwijamy nadal naszą szkołę tańca.
- Odczuwacie w Waszej szkole duży wzrost zainteresowania nauką tańca?

Ania: - Przyznaję, że niesamowita popularność telewizyjnych pokazów spowodowała, że taneczne sale lekcyjne zapełniły się. Ten program zrobił wiele dobrego dla tańca w ogóle. Dzieci, młodzież i dorośli chcą się uczyć tańczyć, angażują się w taniec, doskonalą swoje umiejętności.

Marcin: - W naszej szkole oprócz tradycyjnych kursów i zajęć tanecznych w szkołach podstawowych organizujemy od lat obozy taneczne. Ale, dla porównania, na nasz pierwszy obóz, 11 lat temu, wyjechało 27 dzieci, a w roku ubiegłym było 360 uczestników.

- W maju przyjdzie na świat Pani dziecko. Czy Pani ciąża, nie wyhamowała rozwoju szkoły?

Ania: - Ależ skąd. W tym roku szkolnym przybyło nam kilka grup. Ruszyły szkoły w Dąbrówce, Markach i Ostrówku. Poza tym, co mnie szczególnie cieszy, nasze dzieci odnoszą sukcesy. Ogromnym aplauzem przyjęty został występ naszych uczniów (w sumie około 120 osób) na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tydzień później odbył się w Kobyłce Ogólnopolski Turniej Tańca, którego byliśmy współorganizatorami i prowadzącymi. Oczekiwanie na narodziny dziecka nie przeszkadza mi w pracy, może tylko wymaga lepszej organizacji.

- Pamiętam naszą rozmowę sprzed kilku lat, na temat sponsorowania imprez tanecznych. Były z tym kłopoty. Coś się zmieniło?


Ania: - Teraz jest większe zainteresowanie sponsorów imprezami, które organizujemy. Naszą parę i imprezy sponsoruje Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie.

- Jakie macie plany do końca roku?

Ania: - W planach mamy organizację cyklicznych spotkań tanecznych. W imprezach tych udział wezmą tancerze początkujący i zawodowi w kategoriach tańca towarzyskiego i nowoczesnego.

Marcin: - Poszerzamy też ofertę obozową. W tym roku planujemy obozy taneczne dla początkujących i zaawansowanych tancerzy, dla dzieci i dla dorosłych. Pojedziemy do miejscowości Bęsia pod Biskupcem, gdzie jest wspaniała baza. Oprócz zajęć tanecznych uczestnicy w ramach opłaty za całość będą mieli zapewnioną możliwość korzystania ze sprzętu wodnego, rowerów i koni. Szczegóły na temat obozów będą na bieżąco umieszczane na naszej stronie: www.taniec.wwl.pl

- Pani osoba kojarzy sie z tańcem, taniec to aktywność ruchowa, a ta z kolei kojarzy się ze zdrowym stylem życia. Czy to był powód przyjęcia przez Panią propozycji reklamowania ziołowego preparatu?


Ania: - Tak. Od kwietnia rusza akcja „Uwolnij się od toksyn”, która ma na celu uświadomić ludziom, że jednym z warunków zachowania zdrowia jest oczyszczanie organizmu z toksyn. W telewizji będą emitowane filmy reklamowe, w których będę występowała.

Rozmawiała
Teresa Urbanowska
 
Copyright © 2011 STUDIO TAŃCA
projekt i wykonanie  No-Name m.s.
NOWOŚCI

Dajemy Ci naszą pasję, wiedzę, doświadczenie...
Dla Ciebie taniec stanie się prawdziwą radością i spełnieniem. To proste -
z nami pokochasz taniec.
Osobiście prowadzimy lekcje tańca
ZAMÓW NEWSLETTER

NEWLETTER STUDIO TAŃCA

zamów newsletter, aby być zawsze na bieżąco


imię:

Email: