05-220 Zielonka, ul. Krzywa 10

05-200 Wołomin, ul. Moniuszki 11

Salsa jest uznawana za uniwersalną i pasującą do niemalże każdej muzyki. Tańczy się ją z wyprostowanymi plecami i lekko ugiętymi kolanami. Istnieje wiele odmiennych stylów salsy, a jednym z najbardziej popularnych jest salsa kubańska.

 

Podstawy salsy są dość łatwe do opanowania. 

Krok podstawowy w salsie jest tańczony do przodu i do tyłu lub na boki i do tyłu. Doskonalenie techniki zajmuje nieco więcej czasu ponieważ to właśnie w kubańskiej odmianie salsy występuje najwięcej figur tanecznych.

 

Ze względu na to, że do prawidłowego zatańczenia salsy nie potrzebna jest cała sala to na parkiecie może jednocześnie tańczyć wiele par i świetnie się przy tym bawić. 

 

Warto pamiętać, że to nie perfekcja ruchów, ale naturalność i czerpanie radości z muzyki pozwalają w pełni docenić walory tego tańca.

 

Salsa to jeden z tańców użytkowych, który sprawdzi się podczas wielu imprez. Naukę tańca można rozpocząć w każdym wieku. To idealny sposób na odzyskanie pewności siebie . Taniec wzmacnia kondycję fizyczną, pomaga w kształtowaniu mięśni brzucha, nóg oraz pośladków.

Salsa - zajęcia

PLAN ZAJĘĆ

Salsa, popularny taniec 

 

Salsa jest bardzo popularnym tańcem towarzyskim pochodzenia karaibskiego. Salsę tańczy się przy muzyce o tej samej nazwie. Jest to taniec ekspresyjny, zmysłowy
i pełen emocji. 

 

Salsa tak na prawdę nie jest jednym tańcem o ściśle określonych regułach. Taniec ten rozwijał się niezależnie w różnych krajach co spowdowało wytworzenie się wielu odmiennych stylów – wśród nich najpopularniejsze to salsa kubańska, salsa Los Angeles
i salsa New York

 

Salsa kubańska jest tańcem chodzonym w dosyć powolnym tempie. Można ją również tańczyć w miejscu czyli całkiem inaczej niż pozostałe tańce towarzyskie. Skomplikowane w salsie są figury, które wymagają trudnych zapleceń rąk partnerów potocznie nazywane węzłami kubańskimi.

 

Bardzo modnym stylem salsy jest Salsa Lady Styling , stworzona z myślą o kobietach, które nie mają swojego partnera lub nie potrafią przekonać go do tańca. Panie bez pomocy panów mogą się doskonale bawić i odprężyć w tym tańcu.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom powstał też styl Salsa Men Styling przeznaczony dla mężczyzn nie posiadających partnerki, a chcących się zrelaksować i odprężyć w tańcu po ciężkim dniu.

Salsa