Hip - Hop

PLAN ZAJĘĆ

Hip Hop to taniec nowoczesny zapoczątkowany przez Afro-amerykanów i Latynosów. Powstał na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Muzykiem, który zapoczątkował ten ruch prawie na całym świecie jest DJ Hollywood.

 

Styl muzyczny hip-hopu to utwory z ciekawymi tekstami, zwykle odnoszącymi się do otaczającej nas rzeczywistości. Ta zwykle jest przedstawiana w czarnych kolorach, a tematem przewodnim tych utworów są narkotyki, które są krytykowane, choć znajdują się też muzycy, którzy popierają ich zażywanie.

 

Ten styl muzyczny i taneczny jest uwielbiany przez młodzież.

Głównymi elementami kultury hip-hop są: MCing-rapowanie, DJing, b-boying, graffiti i beatbox. Ważne są też moda i slang hip-hopowy. Do upowszechnienia się tego stylu przyczyniły się teledyski wykonawców muzyki hip-hop, soul, pop czy RNB.

 

W hip-hopie ruchy powinny być płynne. Ten taniec posiada bardzo otwartą technikę związaną ze street-dance. Łączy klasyczne style technicznie takie jak: locking, pop ping i funk. Uwagę przyciągają stosowane elementy akrobatyczne, dlatego tancerze wykonujący taniec hip- hop cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Hip-hop mogą tańczyć osoby sprawne fizyczne i wysportowane. Wymaga wielogodzinnych treningów czasem kilkuletnich. Jest bardzo trudnym tańcem, ale też bardzo interesującym. Nie wymaga zbyt dużej powierzchni dlatego też jest bardzo ciekawy. Na bardzo małej powierzchni wykonywane są bardzo skomplikowane układy.

05-200 Wołomin, ul. Moniuszki 11

05-220 Zielonka, ul. Krzywa 10