05-220 Zielonka, ul. Krzywa 10

05-200 Wołomin, ul. Moniuszki 11

Bachatę tańczyć może każdy. Wszystko dzięki dość prostym krokom, dużej wolności ruchów i energii, które towarzyszą temu tańcowi.

 

Wyróżniamy trzy podstawowe style:

 

Dominicana – tańczona tradycyjnym krokiem  jest oryginalnym i pierwszym stylem omawianego tańca. Upodabnia się do latynoamerykańskich tańców, głównie cha-chy. Wyróżnia się szybkim tempem rozliczanym na cztery, skomplikowanymi krokami i różnymi charakterystycznymi figurami wykonywanymi w parach. Box step, będący krokiem podstawowym, nie należy do najtrudniejszych– krok do boku w prawo, dostawienie lewej nogi, powtórka raz jeszcze i na cztery dostawienie lewej nogi dotykając palcami podłogi.

 

Moderna – wolniejsze tempo i prostsza technika taneczna sprawiają, że ten styl bachaty częściej wybierany jest przez pary, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Krokiem podstawowym  jest prostszy krok box step – trzy kroki w lewo z dostawieniem na cztery, a następnie trzy kroki w prawo również z dostawieniem na cztery.

 

Sensual – charakteryzuje się przede wszystkim ruchem całego ciała i niezwykłą bliskością partnerów, którzy stale utrzymują kontakt wzrokowy, a ich ciała wyglądają tak, jakby były jednością. Zadaniem partnera jest eksponowanie partnerki i prowadzenie jej w tańcu. Główny ruch pochodzi z bioder, a często aby partnerzy zbliżyli się jeszcze bardziej, noga kobiety znajduje się między nogami mężczyzny lub na odwrót. Styl sensual tańczony jest do wolnej muzyki ale jest trudny technicznie. Przygodę z nim rozpoczynają zwykle doświadczeni tancerze.

Bachata - zajęcia 

PLAN ZAJĘĆ

Bachata - zmysłowy taniec z Dominikany

 

 Bachata to uczuciowy i zmysłowy taniec wywodzący się ze słonecznej i ciepłej Dominikany. Jest drugim po salsie tańcem pochodzącym z Karaibów, w którym kobieta uwodzi swojego partnera. 

 

 

Bachata i salsa to dwa różne style  taneczne. Salsa cieszy się zdecydowanie większą popularnością na świecie, ale bachata zdobywa coraz szersze grono wielbicieli. Ludzie kochają jej różnorodność, wolność w wyrażaniu swoich emocji i bliskość kontaktu z drugą osobą.

 

Bachata to nie tylko taniec i muzyka ale także środek wyrażania wewnętrznej zmysłowości i ekspresji. Z całą pewnością skradnie serca wielbicieli stylów latynoamerykańskich. Jest świetnym sposobem na zbliżenie do siebie partnerów.

Ten dominikański taniec polecany jest także tym, którzy mają opory przed uzewnętrznianiem swoich emocji w tańcu. Bachata wyzwala głęboko skrywaną zmysłowość, pomaga ją odkrywać i poznawać. 

Bachata pary